Užduokite klausimą Facebooke ar el paštu [email protected] ir jei jūsų klausimas bus aktualus bei įdomus aš jį patalpinsiu čia (klausimų kalba netaisyta).

Klausimas: Pirmieji darbai man tapus Seimo nariu?

Atsakymas:

  • Atidarysiu kabinetą gyventojų priėmimui Žirmūnuose, kuris dirbtų visas darbo dienas ir gyventojai galėtų jiems patogiu metu atvykti šalia namų ir išsakyti problemas. Asmeniškai susitiksiu su gyventojais pagal reikalingumą.
  • Įkursiu savo vardu paramos fondą ir dalį Seimo nario algos skirsiu socialioms šeimoms paremti, kurios gyvena Žirmūnų mikrorajone. Socialinės paramos skyrius seniūnijoje, manau, turi tokią informaciją ir kiekvieną mėnesį bus skirtos 2 paramos toms šeimoms, kurioms to labiausiai reikia. Konkrečiai kokia dalis ir kokie kriterijai bus pasirinkti šeimas bus įvardinti pabendravus su Žirmūnų seniūnija.
  •  Kadangi esu nepartinis, patekęs į Seimą, pateksiu į vadinamąją „mišriają frakciją“. Tuomet yra daug įvairių variantų. Pagal tai, kaip formuosis valdančioji dauguma, bus matyti ar „mišrioji frakcija“ turės realių galimybių prisidėti prie daugumos ir jos balsas bus svarus prisidedant prie sprendžiamų klausimų ar ne. Mano siekis būtų dalyvauti valstybės valdyme, o ne oponuoti sprendimus ir žiūrėti į viską iš šalies.
  • Apie galimybę stoti į partiją negalvoju. Norėčiau to išvengti. Tačiau, jei bus pasirinkimas stoti ir tik tuomet atsiras galimybė prisidėti prie valstybės valdymo, tokį variantą svarstysiu. Tačiau niekada neprisijungsiu prie „Darbo partijos“, „Partijos tvarka ir teisingumas“. Taip pat prie tų, kurios neleis man likti savarankiškam ir pačiam spręsti ir turėti savo nuomonę, o ne tik priverstinę partijos nuomonę.
  • Sukursiu profesionalių patarėjų komandą. Savo sričių profesionalų.

Tekstas nebaigtas, bus papildytas artimiausiu metu.


Klausimas: kokiai politinei ideologijai jūs oponuojate?

Atsakymas: Aš esu Katalikas. Turiu sutvirtinimo sakramentą. Krikščioniškomis vertybėmis paremta politika daugumoje atvejų. Dalyje šių vertybių šiek tiek liberalizmo taip pat yra. Politiškai kalbant – tai būtų centro, centro-dešiniosios pažiūros.


Klausimas: balsuosiu uz jus, kai nebus baisiu kiosku prie zirmunu49 namo ,kur renkasi vien girtuokliai,o cia pat dvi mokyklos.

Atsakymas: Aš mačiau tuos kioskus, jau rašiau dėl jų. Man tiesa sakant labai keista buvo juos matyti, nes jau galvojau kioskų Vilniuje nelikę. Man gyventojai pasakojo, kad asocialūs asmanys renkasi už Malibų klubo. Jau šią bėda esu užfiksavęs ir jų neliks. Papildymas po komentaro, kad tai savivaldybės, o ne Seimo problema. Svarbu kažką daryti. Parašyti raštą ar nuvažiuoti ir išaiskinti kodėl nedaroma. Yra daug būtų. Mano tikslas padėti žmonėms. Aš nesu tas kuris sakys ne mano kompetencija ir eisiu prie kompiuterio sedėt ar ten nežinau ką dar veikt 🙂 bile tik nedirbt 🙂 Svarbu matyti problemas ir padėti kaip gali.


Klausimas: Norėčiau pridurti, kad žirmūnuose daugumai kiemų reikia atnaujinimo. Turiu omeny pvz. supynės – kai kur jos jau labai senos ir būtų neblogai, kad pakeistu naujomis, smeliadežės – jos visai neprižiūrimos, anksčiau dar pamenu veždavo ta smėlį, keisdavo į šviežia, o dabar jau nebe. Kai mama skambino į savivaldybę teirautis tokių klausimu jie atrežė, kad niekuo padėti negali todėl mūs tai nuliūdino. Taip pat žirmūnuose reikia atnaujinti stadijona, ten vaizdas tikrai baisus palyginus su ankstesniais laikais. Ten futbolo aikštė tiesiog šaukiasi pagalbos, krepšinio aikštelėj ankščiau buvo ir šiokie tokie futbolo vartai, dabar jų nebėra ir pan. Tai pat dar nesuprantu tokio dalyko kodėl žirmūnuose, o gal tiksliau šiaurės miestelyje aplinkui visur namus renovuoja, o mums net nesiūlo, nes aš girdėjau kad mūsų namas neturi bendrijos, bet juk yra žmogus, kuris turi būti atsakingas už mūsų namą ir ne šeip jis turi sedėt prie kompiuterio ar dar veikt nežinia ką kai bent jau mūsų namas renovacijos reikalauja pakankamai. Žinoma, gal už tai yra atsakinga ir savivaldybė, bet ką tada Jūs veiksite? Arba jeigu tai ne Jūsų kompetencijoje tai gal tada kokia nors įtaką sugebėtumete padaryti. Taigi jeigu gerbiamas Tomai atsižvelgsite į šias problemas, o SVARBIAUSIA jei sugebėsite jas išspręsti, bent jau pabandyti tada mes drąsiai galėsime balsą atiduoti už Jus 🙂

Atsakymas: Taip Paulina labai daug iš tiesų priklauso nuo namo administratoriaus, bendrijos ar valdytojo. Sunku pasakyti (bet seniūnija/seniūnas manau žinos kas yra atsakingas už jūsų namą) ar kaimynai:) Ir jei jūsų tas asmuo sėdi prie kompiuterio ir yra neaktyvus, tai renovacijos ar kitų dalykų nematysite 🙂 deja niekas neina ir nesiūlo…o dėl aplinkos taip ten daug kas priklauso ir nuo savivaldybės ir nuo tų pačių bendrijų ir t.t. Tačiau Seimo narys galėtų įvairiai spręsti bėdas. Tiek atstovaudamas Žirmūnus, rašyti laiškus atsakingiems savivaldybės tarnautojams, domėtis ir aiškintis kas, kodėl ir kaip. Dabar Seimo nariai savo vienmandates apygardas prisimena tik prieš rinkimus. Tiek keičiant, plečiant įstatymus ir skatinant savivaldybes dirbti ar skirstant jom biudžetą. Tiek ieškant kitų būdų kaip įstatymais plėsti seniūnijų galias ar bendrijų ir t.t. Nes dabar tiek visko yra bendrijos, valdytojai, administratoriai, savivaldybės visos ten įmanomos instancijos, seniūnijos, seniūnai. O kai reikia kažką nuveikti, tai nėra kam:) Gal naikint puse pareigybių ir optimizuoti darbus reiktų:) Na variantų ką daryti galima yra, reikia tik sėsti, skaičiuoti ir bandyti. Nes savaime niekas čia nepagerės 🙂 Na bent smagu, kad bent prieš rinkimus daug gatvių Vilniuje duobes sulopys 🙂


Klausimas: o ką galėtumet pakeist Jūs tapęs seimo nariu?

Atsakymas:

1. Teiksiu įstatymo pataisą, kad Seimo narys išrinktas vienmandatėje apygardoje turėtų balsą sprendžiant savivaldybėje tai apygardai aktualius klausimus. Man niekaip nesuprantamas dalykas, jog Seimo narys iš esmės renkamas vienmandatėje apygardoje ten gyvenančių žmonių, tačiau jis niekaip negali prisidėti prie gerinimo to rajono (nebent meras ar tam tikras skyrius yra partiniai ir taip galima paveikti tam tikrus sprendimus). Taip neturi būti. Seimo narys privalo prisidėti prie savivaldybės sprendimų, kurie yra aktualūs rajonui, kuris jį išrinko į Seimą. Tai manau tesiog Seimo nariui atsirastų dar viena pareiga dirbti žmonėms ir būti arčiau jų.
2. Jei ši įstatymo pataisa nebus įvertinta ir priimta. Galvoju peržiūrėti savivaldybių viešojo administravimo ir kitus įstatymus ir tuomet priversti savivaldybės dirbti. Gal seniūnijoms daugiau atsakomybės duoti, jos glaudžiau su gyventojais bendrauja. Ar bendrijas jungti ar priversti labiau dirbti peržiūrint įstatymus.

Kol kas iš to ką mačiau konkrečiai Žirmūnuose per kelias dienas, didžiausia problema yra savivaldybės darbo brokas ir atitinkamai pakalbėjus su gyventojais, tapo aišku, kad Seimo narys išrinktas vienmandatėje apygardoje konkrečiai Žirmūnuose niekada nebuvo apsilankęs ne reklamos tikslais. O pažiūrėti tiesiog konkrečių problemų, pabendrauti su gyventojais, kurie juo pasitikėjo. Išeina taip, kad Seimo narys tiesiog neišlenda iš Seimo rūmų ir nežiūri konkrečiai kas vyksta jo rajone, o tik priiminėja bendrai visai valstybei aktualius ar nelabai aktualius įstatymus ar pakeitimus, papildymus. Taip manau neturi būti. Tai aš bent jau šitą tikrai pakeisiu ir Žirmūnų rajoną aplankysiu dažnai, bei bendrausiu su visais jo gyventojais ir stengsiuosi spręsti problemas.